Secție importantă din Spitalul de Urgență Slobozia, modernizată Recomandat

E.Sava_Popovici Luni, 22 Iunie 2026 0

În cadrul unei conferințe de presă, au fost prezentate rezultatele proiectului de modernizare a Laboratorului de Anatomie Patologică, una dintre cele mai importante investiții realizate în ultimii ani în infrastructura medicală destinată diagnosticului oncologic din județul Ialomița.

Proiectul este unul dintre cele patru proiecte finanțate de Comisia Europeană prin Programul Sănătate – Fondul European de Dezvoltare Regională. Contractul de finanțare pentru serviciul de anatomie patologică are o valoare totală de 9.936.517 lei

Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Lasă un comentariu

Asigură-te că ai introdus toate informațiile necesare, indicate printr-un asterisk (*). Codul HTML nu este permis.