În cadrul unei conferințe de presă, au fost prezentate rezultatele proiectului de modernizare a Laboratorului de Anatomie Patologică, una dintre cele mai importante investiții realizate în ultimii ani în infrastructura medicală destinată diagnosticului oncologic din județul Ialomița.
Proiectul este unul dintre cele patru proiecte finanțate de Comisia Europeană prin Programul Sănătate – Fondul European de Dezvoltare Regională. Contractul de finanțare pentru serviciul de anatomie patologică are o valoare totală de 9.936.517 lei